Dobra Srbija poražena od Portugala (VIDEO)

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije porazom je počela učešće na Evropskom prvnestvu u Poljskoj, pošto je u prvom kolu Grupe B danas u Bidgošču izgubila od Portugala sa 0:2.
portugal - srbija 2Foto: UEFA

Mlada reprezentacija Srbije izgubila je od Portugala sa 2:0 u prvoj utakmici Evropskog prvenstva u Poljskoj za igrače do 21 godine.

„Orlići su u utakmici bili bolji rival, ali je Portugal mnogo bolje iskoristio šanse koje su mu se ukazale u 37. i 88. minutu.

Za Portugal su pogađali Gedeš i Fernandeš, a Portugal je iz tri udarca ka golu Srbije postigao dva gola i odneo sva tri boda na startu šampionata.

Srbija se već posle uvodne utakmice zbog sistema takmičenja nalazi u teškoj situaciji, jer dalje prolaze najbolje tri ekipe i najbolji drugi iz grupa. Mladoj reprezentaciji Srbije su sada u grupi sa Makedonijom i Španijom potrebne pobede. Španija je prvi favorit, dok se Makedoniji daje najmanje šansi da osvojio prvenstvo.

Srbija – Portugalija 0:2 (0:1)

Bidgošć – Stadion: Bidgošć. Gledalaca: 10.724. Sudija: Benoa Bastien (Francuska). Pomoćnici: Federik Hake i Hišam Zahrani (Francuska). Žuti kartoni: Gajić, Antonov, Gaćinović, Grujić (Srbija), Semedo, Bruma, Fernandeš (Portugalija). Strelac: 0:1 Gonsalo Guedeš u 37, 0:2 Bruno Fernandeš u 88. minutu.

SRBIJA: V. Milinković-Savić, Gajić, Antonov, Veljković, Maksimović, Đurđević (od 74. Ožegović), Gaćinović, Čavrić (od 46. Plavšić), Jovanović, Grujić (od 68. Radonjić), Živković. Selektor: Nenad Lalatović.

PORTUGALIJA: Varela, Kanselo, Ie, Semedo, Neveš, Podense (od 68. Medeiroš), Fernendeš, Rodrigeš, Guedeš, Žota (od 46. Bruma) , Karvaljo (od 59. Sančes). Selektor: Rui Žorž.

Izvor: BUTASPORT