ITALIJANIMA NIJE SVEJEDNO: Zvezdina šestica protiv Radnika, pogađali Boaći, Marin, Čaušić (VIDEO)

Fudbaleri Zvezde ubedljivo su savladali Radnik u osmom kolu Superlige Srbije i napravili odličnu uvertiru pred duel sa Napolijem u Ligi šampiona. Ričmond Boaći postigao dva gola, u strelce se upisali i Marin, Kafu, Čaušić i Stojiljković.
zvezda slavlje 31838Foto: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su odličan meč protiv Radnika, u okviru osmog kola Superlige, pa navijači crveno-belih imaju čemu da se nadaju u utorak, kada će gost na „Rajku Mitiću“ biti italijanski Napoli.

Zvezda je ostvarila sedmi trijumf u isto toliko odigranih mečeva i zaržala prvo mesto na tabeli Superlige.

Ključni momenat na meču desio se u 26. minutu, kada je sudija Minaković isključio golmana gostiju Nikolu Vasiljevića, koji je van kaznenog prostora oborio Ričmonda Boaćija.

I upravo je povratnik među crveno-bele postigao prvi gol na meču, posle asistencije Marka Marina. Do poluvremena domaći su udvostručili prednost, a ovog puta je Boaći asistirao Marinu.

U nastavku utakmice na terenu je postojao samo jedan tim. Zvezda je konstantno napadala, stvarala prilike, a izabranici Vladana Milojevića uspeli su da postignu još četiri gola.

Prvo je Kafu povisio prednost na 3:0, a onda je Boaći postigao svoj drugi gol na meču. Ubedljiv trijumf „overili“ su Goran Čaušić i Nikola Stojiljković.

Specijalni gost Crvene zvezde na sradionu „Rajko Mitić“ bio je najbolji srpski teniser Novak Đoković, koga su navijači pozdravili gromoglasnim aplauzom.

Crvena zvezda – Radnik 6:0 (2:0)

Strelci: 1:0 – Boaći u 33, 2:0 – Marin u 42, 3:0 – Kafu u 51, 4:0 – Boaći u 62, 5:0 – Čaušić u 73, 6:0 – Stojiljković u 81. minutu.

Stadion: „Rajko Mitić”. Gledalaca: 13.120. Sudija: Nenad Minaković. Pomoćnici: Dejan Petrović i Svetozar Živin. Žuti karton: Mladenović (Radnik). Crveni karton: Vasiljević (Radnik) u 26. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković (od 55. Gobeljić), Degenek, Savić, Rodić, Čaušić, Krstičić, Kafu (od 61. Simić), Marin, Ebisilio, Boaći (od 70. Stojiljković).

RADNIK: Vasiljević, Mladenović, Žarković, Kovačević, Milovanović, Ristović, Stanisavljević (od 54. Stanisavljević), F. Stojanović, Kjeremeh (od 28. Lekić), Zlatanović, Pantelić.

Izvor: BUTASPORT