KUP SRBIJE: „Petarda“ Zvezde za osminu finala, het-trik Luke Adžića (FOTO,VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su večeras u Beogradu pobedili Dinamo iz Vranja sa 5:0 u zaostaloj utakmici šesnaestine finala.zvezda slavlje 83381Foto: Butasport.rs

Zvezda je do trijumfa stigla golovima Luke Adžića u 25, prvom minutu sudijske nadoknade vremena prvog dela igre i 60. minutu, Aleksandra Pešića u 44. i Slavoljuba Srnića u 76.

Ekipa Vladana Milojevića nastupila je u kombinovanom sastavu pred oko 2.500 gledalaca na stadionu „Rajko Mitić“, ali je i pored toga prikazala solidnu igru protiv lidera Prve lige Srbije.

Gosti iz Vranja su prvi pripretili posle dobrog kontranapada u 11. minutu, ali je udarac Mladjana Stevanovića sa omo 18 metara završio malo pored gola.

Crveno-beli su otpor protivnika uspeli da slome tek u 25. minutu i to iz slobodnog udarca sa oko 18 metara koji je precizno izveo Adžić.

Zvezda je u nastavku susreta pokušavala da uspostavi kontrolu, ali Dinamo je pružao dobar otpor.

Domaćin je ipak u 44. minutu duplirao vodjstvo nakon što je Pešić nadvisio odbranu Vranjanaca posle kornera Slavoljuba Srnića s desnog boka, da bi samo dva minuta kasnije Adžić povisio na 3:0 i praktično rešio pitanje pobednika nakon odličnog kontranapada.

U nastavku susreta Dinamo je pokušavao da probije odbranu Zvezde, ali mu to nije polazilo za rukom.

Adžić je svoj het-trik kompletirao u 60. minutu posle još jedne kontre, a kao i kod trećeg gola, asistent je bio Pešić.

Zvezda je konačan rezultat postavila u 76. minutu i to posle još jedne kontre, a ovog puta strelac je bio Srnić.

Crveno-beli su u poslednjih desetak minuta meča igrali s desetoricom igrača, pošto je Abraham Frimpong posle jednog duela pao na glavu, a trener Milojević je prethodno iskoristio sve tri izmene. Frimpong je potom kolima hitne pomoći odvezen u bolnicu.

Do kraja susreta igralo se uglavnom na sredini terena bez ozbiljnijih šansi na obe strane.

Crvena zvezda – Dinamo (Vranje) 5:0 (3:0)

Strelci: 1:0 – Adžić u 25, 2:0 – Pešić u 44, 3:0 – Adžić u 45+1, 4:0 – Adžić u 60, 5:0 – Srnić u 75. minutu.

Stadion: „Rajko Mitić”. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Momčilo Marković. Pomoćnici: Dragan Bogićević i Aleksandar Stanojković (svi Beograd).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Anđelković, Frimpong, Savić, Gobeljić, Račić (od 65. Bainović), I. Ilić, Srnić, Adžić (od 72. Stojković), Rikardinjo (od 10. Milijaš), Pešić.

DINAMO: Vesić, Gašić, Okomajin, Suraka, D. Stevanović, Stojković (od 80. Stošić), Nedeljković (od 46. Jeremić), M. Stevanović, Mladenović (od 65. Hristić), Milovanović.

zvezda slavlje 813838delije bakljada 3838dinamo vranje navijac 313frimpong 381318racic 38138adzic slobodnjakzvezda slavlje 83381milan borjan 31838vasic 38138guzijan i milojevic 9318guzijan i antic

Izvor: BUTASPORT/Beta