STIŽE ZVEZDINO PROLEĆE: CSKA u paklu „Marakane“ (SASTAVI)

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju večeras CSKA iz Moskve u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope i na taj način počinje dugo čekano „evropsko proleće“. Utakmica na stadionu Rajko Mitić počinje u 18 časova. zvezda - bate timFoto: Butasport.rs

Zvezda je jesenas ispisala istoriju, postala prvi tim koji je iz prvog kola kvalifikacija stigao do eliminacione faze jednog evropskog takmičenja, a sada ima priliku da napravi korak više.

„Došli smo do eliminacione faze na lep način, apsolutno zasluženo, borimo se da uđemo među 16 najboljih ekipa u Ligi Evrope. Ovo je prvo poluvreme, igra se najmanje 180 minuta i u fudbalu je sve moguće. Nisam od trenera koji kalkulišu, imamo plan igre, branićemo se napadom. Sve drugo bi bilo pogrešno“, poručio je trener Vladan MIlojević u poslednjem obraćanju medijima uoči utakmice.

Zvezdina evropska priča počela je u julu protiv Florijane sa Malte, a potom su redom eliminisani kazahstanski Irtiš, češka Sparta iz Praga i ruski Krasnodar.

U grupnoj fazi, u konkurenciji Arsenala, BATE Borisova i Kelna, crveno-beli su završili drugi u grupi i prošli su dalje.

Poslednju zvaničnu evropsku utakmicu u februaru Crvena zvezda je odigrala 1962. godine, dakle pre više od pola veka.

U četvrtfinalu Kupa sajamskih gradova Crvena zvezda je savladala Espanjol sa 5:0. Dva gola na tom meču postigao je Dragoslav Šekularac, strelci su bili i Milan Galić i Nikola Stipić, uz jedan autogol.