Zvezda krenula nulom, Suduva iznenadila APOEL (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno (0:0) u Rigi protiv Spartaksa, dok je Suduva na domaćem terenu bila bolja od APOEL-a rezultatom (3:1). zvezda tim 313Foto: FK Crvena zvezda

Izabranici Vladana Milojevića odigrali su bez golova (0:0) u Letoniji protiv Spartaksa. Revanš meč igra se za nedelju dana na stadionu „Rajko Mitić“.

Meč na stadionu Skonta pratilo je oko 2.000 gledalaca, a fudbaleri Crvene zvezde imali su više šuteva u okvir gola od protivnika, kao i posed lopte što govori da je prvak Srbije diktirao tempo na utakmici u Letoniji.

Najbolje šanse domaći tim propustio je u 37. minutu kada je Milan Rodić izbacio loptu sa gol linije. U finišu utakmice, tačnije u 86. nakon kiksa Babića, Spartak je imao najbolju priliku na utakmici, ali je Borjan izleteo na vreme i odbranio šut koji je lako mogao da bude koboan po crveno-bele.

Sa druge strane, Crvena zvezda je imala nekoliko prilika za pogodak. Prva je bila u 25. minutu kada je Radonjić izveo slobodan udarac sa nekih 17 metara, ali je lopta završila blizu desne stative.

U 42. minutu susreta Milan Pavkov je možda propustio i najbolju priliku za Crvenu zvezdu kada je sa šest metara iz voleja šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

Isti igrač imao je priliku u 70. minutu kada je pokušao golavom, a njegov šut zaustavio Nergulas.

SPARTAKS – CRVENA ZVEZDA 0:0

Stadion: Skonta u Rigi

Sudija: Mikola Balakin (Ukrajina)

Žuti kartoni: Kobzar, Šlampe (Spartaks), Babić, Stojković (Crvena zvezda)

SPARTAKS (5-3-2): Nergulas – Freimanis, Kosorić, Os, Šlampe – Malev, Honorato, Dmitrijev (od 76. Mihadjuks) – Višnjakovs, Svarups (od 66. Agire), Kobzar (od 60. Davidovs).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojnković, Savić, Babić, Rodić – Jovičić, Krstičić – Milić (od 46. Ebesilio), Ben, Radonjić (od 82. Jevtović) – Stojiljković (od 17. Pavkov).

apoel 38Foto: FC APOEL

Fudbaleri APOEL-a poraženi su na gostovanju od litvanske Suduve rezultatom (3:1). Jedini gol za kiparski klub postigao je Caju u 90+4. minutu susreta. Golove za domaći tim postigao je Cicilia u 9, 13, 19. minutu. Pobednik ovog duela sasataće se sa boljim iz duela Crvena zvezda – Spartaks.

Izvor: BUTASPORT