Odbojkašice Srbije šampionke sveta (VIDEO)

Odbojkašice Srbije prvi put u istoriji osvojile su zlatnu medalju na svetskim prvenstvima, pošto su posle velike borbe i preokreta u Jokohami savladale selekciju Italije.ko-je-svetski-prvak-srbija-f-48_5bcb41b4ee0a1Foto: Gettyimages

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je danas Svetsko prvenstvo u Japanu, pošto je u finalu pobedila Italiju sa 3:2 u setovima.

Srbija je do prve istorijske zlatne medalje na Svetskom prvenstvu došla rezultatom 21:25, 25:14, 23:25, 25:19 i 15:12.

Selekciju Srbije je do najsjajnijeg odličja u Japanu predvodila Tijana Bošković sa 23 poena, dok je Brankica Mihajlović upisala 19, a po 10 su dodale Stefana Veljković i Milena Rašić.

U reprezentacije Italije istakla se Paola Egonu sa 33 poena, a Lusija Boseti upisala je 14.

Izvor: BUTASPORT