Đoković u osmini finala Australijan opena

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se danas u četvrto kolo Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu pošto je pobedio Argentinca Tomasa Martina Ečeverija sa 6:3, 6:3, 7:6(2).

Najbolji teniser sveta je do pobede na svom 100. meču na Australijan openu stigao posle dva sata i 28 minuta igre. Đoković je postao prvi teniser u istoriji koji je na svakom grend slem turniru odigrao najmanje 100 mečeva.

Za razliku od prva dva meča u Melburnu, Đoković je ovaj protiv Ečeverija kontrolisao od početka do kraja i nije dozvolio rivalu niti jednu brejk priliku.

Đoković je prvi set dobio posle 44 minuta igre, a ključan je bio šesti gem kada je oduzeo servis rivalu. Srpski teniser je i brže mogao da završi prvi set, ali je u osmom gemu propustio jednu set loptu.

Najbolji teniser sveta je drugi set počeo ranim brejkom, poveo je sa 3:1, da bi novim brejkom u devetom gemu potvrdio osvajanje drugog seta. U trećem setu nije bilo brejkova, pa je sve rešeno u taj-brejku koji je dobio Đoković sa ubedljivih 7:2.

Đoković će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela Adrijan Manarino – Ben Šelton.

Izvor: BUTASPORT