BAŠ MOĆAN TIM: Brazil pregazio Južnu Koreju za četvrtfinale (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Brazila plasirala se večeras u četvrtfinale Svetskog prvenstva, pošto je u osmini finala u Dohi pobedila Južnu Koreju sa 4:1.Foto: Jean Catuffe/Getty Images

Na Stadionu 974, Brazil je poveo u sedmom minutu golom Vinisijusa Žuniora, a prednost je udvostručio Nejmar u 11. minutu iz jedanaesterca. Treći gol postigao je Rišarlison u 29. minutu, a u 36. minutu strelac je bio Lukas Paketa. Konačan rezultat postavio je Sun Ho Pek u 76. minutu.

Brazil se tako osmi put uzastopno plasirao u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Južna Koreja nije prošla osminu finala otkako je 2002. godine stigla do polufinala na turniru koji je organizovala zajedno sa Japanom.

Izvor: BUTASPORT/Video: RTS