Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u gostima Čukarički rezultatom 2:1 u utakmici četvrtog kola plej-ofa Superlige Srbije.
Foto: Butasport.rs
“Prvo da se zahvalim Čukaričkom na dobrodošlici, uvek je dobar fudbal ovde. Čestitke Maretu i ekipi. Dosta rada, strpljenja treba, to je posao, zanat, ne treba odustajati. Čestitke za klub, za Čukarički, izbace dva talentovana igrača, ponekog golmana, evo ponovo jednog. Čestitke svima, prava takmičarska utakmica, kao što smo najavili, tako je i bilo. Takmičarski značaj koji nije postojao nam je dao za mogućnost da probamo nešto novo, tako da smo i mi danas izrotirali dosta. Dali smo šansu igračima koji nisu nastupali mnogo ove sezone, završili sa dosta bonusa na terenu. To je politika Zvezde, da se oslanja na omladinsku školu. Sve što je bilo, neka ostane na samom terenu.”, rekao je Stanković.
O kvalitetu lige…
“Bio sam odsutan više od dve godine. Po intenzitetu je možda opao, ali vidim više kvaliteta. Vidim trenere koji žele da igraju, kao Mare, kao Koković, to su treneri mladi, vizionari, prihvataju odgovornost. To mi se sviđa, kvalitet sa i bez lopte. Intenzitet može da bude diskutabilan dosta godina, to osetiš u Evropi, posebno kad dođe jaka ekipa, momačka, to fali u našem prvenstvu. Imali smo protiv Železničara isto, to su bile top utakmice. Kako god se završile, za mene ono što treba, to je trebalo igračima. Ima mesta za boljitak, nije loše, to je moje subjektivno i objektivno viđenje.”, smatra trener Crvene zvezde.
Pogledajte celu konferenciju za medije.
Izvor: BUTASPORT