Gobeljić doneo Zvezdi pobedu protiv Ludogoreca, Pavkov promašio penal (VIDEO)

Crveno-beli bolji od bugarskog šampiona. Foto: FK Crvena zvezda

Izabranici Dejana Stankovića pobedili su Ludogorec sa (1:0) na pripremama u Beleku. Gol odluke postigao je Marko Gobeljić u 28. minutu kada je šutirao Veljko Nikolić, a njegov udarac zaustavio Ivanov, međutim na pravom mestu se našao Marko Gobeljić koji je natrčao na odbijenu loptu i zatresao mrežu.

Najbolju priliku da poveća vođstvo Crvene zvezde propustio je Milan Pavkov u 85. minutu susreta kada je njegov šut zaustavio golman Ludogoreca.

Stiče se utisak da su crveno-beli odigrali danas možda i najbolju utakmicu u dosadašnjem delu priprema i to protiv ekipe koja će na proleće igrati 1/16 finale Lige Evrope.

Crvena zvezda je igrala u sledećem sastavu: Borjan, Gobeljić (od 65. Gajić), Degenek, Babić, Rodić (od 87. Konatar), Jovančić (od 65. Vulić), Petrović, Nikolić (od 75. Ivanić), Ben (od 65. Vukanović), Gavrić (od 65. Simić), Boaći (od 65. Pavkov).

Ludogorec je igrao u sledećem sastavu: Iliev, Sisinjo, Manolev, Rafael, Terzijev, Bađi, Marselinjo, Kauli, Bakalov, Čibota, Svirčok. Igrali su u drugom poluvremenu: Stojanov, Moci, Ikoko, Tavata, Abei, Đakov, Vanderson, Kešeru, Žorginjo.

Narednu proveru igrači Crvene zvezde imaju već sutra a protivnik je četvrtoplasirani tim iz Slovenije – Celje. Meč je zakazan za 15.30 časova.

Izvor: BUTASPORT