GOL SRPSKOG NAPADAČA: Vlahović promašio prvi penal u karijeri, a potom sjajno lobovao Sirigua (VIDEO)

Srpski napadač se izjednačio na listi najboljih strelaca Serije A sa Ćirom Imobileom.

Fiorentina je na domaćem terenu ubedljivo savladala Đenovu sa (6:0). Srpski napadač postigao je večeras 17. pogodak u Seriji A ove sezone, a to mu je ujedno bio i 20. pogodak u sezoni. Ovim golom izjednačio se na listi strelaca sa napadačem Lacija Ćirom Imobileom.

Vlahović je danas u 10. minutu susreta propustio priliku da postigne pogodak sa bele tačke. Njegov šut zaustavio je Sirigu nakon neuspele “panenke”. Ovo mu je prvi promašeni penal u profesionalnoj karijeri. Prethodno je imao skor 17/17.

Ipak, srpski napadač iskupio se pogotkom u 50. minutu susreta kada je na atraktivan način lobovao golmana Đenove i povećao rezultat tada na (4:0).

Nakon ove pobede Fiorentina zauzima 8. mesto sa 35 osvojenih bodova.

Izvor: BUTASPORT