IGRAČ ZA VELIKE UTAKMICE: Pavkov doneo Zvezdi 2:2 pred revanš u Milanu (VIDEO)

Zvezda sa igračem manje do remija u nadoknadi vremena.

Fudbaleri Crvene zvezde i Milana odigrali su nerešeno 2:2 u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope.

Izabranici Dejan Stankovića odigrali su hrabru utakmicu, a u Milan za sedam dana idu sa aktivnim rezultatom.

Milan je do vođstva stigao u 42. minutu posle autogola Pankova.

Do izjednačenja stižu crveno-beli preko Kange u 52. minutu sa bele tačke, nakon što je Falćineli uspeo da izbori najstrožu kaznu.

Štoper Crvene zvezde Radovan Pankov danas nije bio raspoložen za igru pa je nakon autogola, u 61. minutu susreta napravio penal. Siguran realizator bio je Ernandez.

U 72. minutu crveno-beli ostaju sa igračem manje na terenu pošto je Milan Rodić dobio drugi žuti karton.

Izabranici Dejana Stankovića nisu se predavali, i pored brojčane prednosti na terenu ekipe iz Milana, a to im se isplatilo u 90+3. minutu kada je Milan Pavkov postigao sjajan pogodak glavom.

Treba još napomenuti da su Milanu poništena dva gola, nakon VAR tehnologije, oba opravdano. Prvi zbog ofsajda, drugi zbog igranja rukom.

Zvezda putuje u Milano na revanš oslabljena pošto je Milan Rodić večeras dobio crveni karton, dok će kartone takođe odrađivati i štoper Nemanja Milunović.

Crvena zvezda – Milan 2:2 (0:1)

Strelci: 0:1 – Pankov autogol u 42, 1:1 – Kanga iz jedanaesterca u 52, 1:2 – Ernandez iz jedanaesterca u 59, 2:2 – Pavkov u 90+3. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Milunović, Pankov, Degenek, Gobeljić (od 74. Gajić), Rodić, Kanga, Petrović (od 80. Sanogo), Ben (od 62. Falko), Ivanić (od 80. Bakajoko), Falćineli (od 80. Pavkov).

MILAN: Donaruma, Kalulu, Tomori, Romanjoli, Teo Ernandez (od 78. Dalot), Benaser (od 39. Tonali), Melte, Krunić, Rebić (od 46. Leao), Kastiljeho, Mandžukić.

Izvor: BUTASPORT