JOŠ JEDAN KORAK DO LIGE ŠAMPIONA: Zvezdina sigurna pobeda u Jerevanu (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u plej-of Lige šampiona, pošto su u Jerevanu savladali Pjunik sa 2:0. Naredni rival Crvenoj zvezdi na putu do grupne faze elitnog takmičenja biće Makabi iz Haife.Foto: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se večeras u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u Jerevanu u revanš meču trećeg kola kvalifikacija pobedili Pjunik sa 2:0.Posle ubedljivih 5:0 iz Beograda, crveno-beli su u Jerevanu slavili golovima Gelora Kange u 44. minutu sa penala i Milana Pavkova u 60. minutu.

Dva najzanimljivija detalja iz prvih 45 minuta bila su dva penala za crveno-bele koja su dosudjena posle konsultacija sudije sa VAR-om.

Prvi je dosudjen u 30. minutu nakon što je jedan igrač Pjunika igrao rukom, ali je šut Aleksandra Kataija odbranio golman Stanislav Bučnev.

U finišu tog dela igre, ponovo je reagovao VAR pošto je u kaznenom prostoru oboren Seku Sanogo. Ovog puta, odgovornost je preuzeo Kanga i u 44. minutu doneo vodjstvo svojoj ekipi.

Pobedu Zvezde potvrdio je Pavkov u 60. minutu kada je glavom, posle centaršuta Milana Gobeljića, savladao golmana domaće ekipe.

Zvezda će se za plasman u grupnu fazu Ligu šampiona boriti sa Makabijem iz Haife. Izraelski tim je večeras na Kipru izgubio od Apolona sa 2:0, ali je dalje prošao zbog pobede u prvom meču od 4:0.

Pjunik – Crvena zvezda 0:2 (0:1), prvi meč 0:5

Kanga 44 pen, Pavkov 60

PJUNIK: Bučnev – Žuninjo, Gonzales, Avađan (od 78. Najarjan), Bratkov (od 78. Gareginjan) – Kočjuk, Kovalenko, Harutjunjan (od 78. Ausi) – Juričić, Otubandžo, Dašnjan.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Eraković (od 64. Stanković), Milunović, Dragović, Gobeljić – Kangva, Sanogo (od 46. Mitrović), Kanga (od 77. Srnić) – Bukari (od 70. Mustafa), Pavkov, Katai (od 64. Ben).

Izvor: BUTASPORT