Kecmanović se plasirao u drugo kolo Vimbldona

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se večeras u drugo kolo Vimbldona, nakon što je savladao Australijanca Džona Milmana sa 3:1 po setovima 6:3, 2:6, 6:3, 6:4.Kecmanović, 30. teniser sveta, pobedio je Milmana, 85. na ATP listi, posle dva sata i 28 minuta igre.Foto: Ryan Pierse/Getty Images

U prvom setu Kecmanović je dva puta uspeo da oduzme servis protivniku, u trećem i devet gemu, i tako stigne do vodjstva.

Milman je do izjednačenja u setovima stigao zahvaljujući brejkovima u petom i sedmom gemu drugog seta.

Kecmanović je u drugom gemu trećeg seta oduzeo servis Milmanu i stigao do novog vodjstva. U četvrtom setu naš teniser je odlučujući brejk napravio u sedmom gemu i tako stigao do pobede i plasmana u drugo kolo.

U drugom kolu, Kecmanović će igrati protiv Čilenca Alehandra Tabila, koji je danas eliminisao još jednog srpskog tenisera Lasla Djerea.

Izvor: BUTASPORT