Lazar Ranđelović za BUTASPORT.RS: Imao sam ponudu Zvezde pre Olimpijakosa

23-godišnji krilni napadač ističe da strpljivo čeka šansu u Olimpijakosu i da nije nezadovoljan minutažom.

Foto: FC Olympiacos

Leskovčanin je 2018. godine iz niškog Radničkog prešao u Olimpijakos.

“Istina je da sam iz Radničkog otišao direktno u Olimpijakos i hvala Bogu sve se brzo poklopilo. Uklopio sam se brzo dobro su me prihvatili i sve je ispalo kako treba. Pratim skoro svaku utakmicu Radničkog, jer mi je taj klub dosta pomogao dok sam bio tamo i oformio kao igrača i zahvalan sam im na tome, mislim da imaju dobar tim i da zaslužuju da zaigraju ponovo u Evropi, nadam se ako Bog da to i uspeti.”, rekao je Lazar Ranđelović na početku razgovora za BUTASPORT.RS.

Pre ponude iz Pireja imao je i ponudu Crvene zvezde.

“Da, istina je imao sam ponude Crvene zvezde pre Olimpijakosa, ali sam ipak došao ovde i nisam pogrešio. Ne krijem da mi je prijalo interesovanje kluba kao što je Crvena zvezda. Što se tiče Partizana, nisam imao ponudu bar koliko sam ja upućen.”, otvoreno priča rođeni Leskovčanin.

Foto: TF-Images/Getty Images

Olimpijakos je trenutno prvi na tabeli u grčkom šampionatu sa 15 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Aris pred plej-of.

“Imamo lepu prednost u odnosu na drugoplasiranog, ali nije još ništa gotovo ima još dosta utakmica u plej-ofu tako da moramo biti fokusarani do kraja.”, ističe krilni napadač.

Ranđelović je ove sezone upisao 22 nastupa za Olimpijakos. Na terenu je proveo 1.066 minuta. Ugovor ima do juna, 2024. godine.

“Pa dobro ne mogu biti nezadovoljam, ipak je ovo veliki klub i svaki minut mi je bitan, ali naravno znam da mogu bolje i više da igram. Da, ugovor imam još četiri godine, za sada mi je lepo ovde, osećam se dobro i srećan sam u Pireju, ne razmišljam o drugom klubu.”, kaže Lazar.

Foto: Stephanie Meek – CameraSport via Getty Images

Ranđelović ističe da može da igra i na levoj i na desnoj strani i da mu to nije problem.

“Dobro se snalazim i na levoj i ma desnoj strani, ali u Olimpijakosu igram više na desnoj strani.”, kaže Lazar.

Zbog pandemije koronavirusa svuda u svetu igra se pred praznim tribinama.

“Nadam se da će se navijači uskoro vratiti na stadione, jer ovde je drugačiji fudbal sa navijačima pogotovo na debrijima kao što su sa PAOK-om i Panatinaikosom, to se ne može opisati i koliko nam oni u stvari puno pomažu na utakmicama i koliko nam znače nekada i kada nam ne ide baš dobro kada ih čujete na tribini kao da nešto probude u nama i svi daju više nego inače. Nadam se da ću ih videti uskoro opet na stadionu.”, kaže Ranđelović.

Ranđelović je u novembru 2020. godine u okviru Lige nacija na meču protiv Rusije upisao prvi nastup za A reprezentaciju Srbije. Istina, proveo je svega minut na terenu…

“Jako sam srećan što sam debitovao za reprezentaciju, puno mi znači, i nadam se da ću opet zaigrati i još više ako Bog da, nemam mnogo šta reći u vezi toga, počastvovan sam što sam dobio priliku da zaigram za našu reprezentaciju.“, zaključio je Ranđelović razgovor za naš portal.

Izvor: BUTASPORT

About The Author

Related posts