Maestralni Aleksandar Mitrović za pobedu Srbije u Azerbejdžanu! (VIDEO)

Pet golova Aleksandra Mitrovića na poslednje tri utakmice…

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je danas Azerbejdžan sa 2:1, u trećem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Pobedu Srbiji u Bakuu doneo je Aleksandar Mitrović, koji je dao dva gola.

Odlučujući pogodak je postigao u 81. minutu.

Srbija je prethodno vodila od minuta golom Mitrovića, a u 59. je iz penala izjednačio Emin Mahmudov.

Srbija je na drugoj poziciji sa sedam bodova nakon što je večeras Portugal slavio sa (3:1) protiv Luksemburga, koji ima jedan gol više.

Kvalifikacije za svetski šampionat u Kataru će se nastaviti u septembru. Reprezentacija Srbije će 4. septembra dočekati Luksemburg, dok će tri dana kasnije gostovati Irskoj.

Azerbejdžan – Srbija 1:2 (0:1)

Strelci: 0:1 – A. Mitrović u 16, 1:1 – Mahudov (iz jedanaesterca) u 60, 1:2 – A. Mitrović u 81. minutu.

Baku – Stadion: Olimpijski. Sudija: Roi Rajnšrajber (Izrael). Žuti kartoni: Spajić, Gudelj (Srbija).

AZERBEJDžAN: Magomedalijev, Medvedev, Husejinov, Badalov, Krivotsjuk, A. Husejinov, Mahmudov, Ibrahimi, Salahli (od 73. Kaliladze), Nurlijev (od 69. Emreli, od 78. Jafargulijev), Gorbani (od 69. Šedajev).

SRBIJA: Rajković, Spajić, S. Mitrović, Pavlović, Radonjić (od 85. Ristić), Gudelj, Maksimović (od 64. Grujić), Kostić (od 64. Živković), Tadić (od 75.Jović), Milinković-Savić, A. Mitrović (od 85. Vlahović).

Izvor: BUTASPORT