Milan ubedljiv protiv Salcburga za osminu finala LŠ, Dinamo poražen u Londonu (VIDEO)

Rosoneri na kraju uspeli da se plasiraju u osminu finala Lige šampiona.Foto: Pier Marco Tacca/AC Milan via Getty Images

Fudbaleri Milana plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su na svom terenu pobedili Salcburg sa 4:0, u utakmici poslednjeg šestog kola Grupe E.

Čelsi je zauzeo prvo mesto u Grupi E sa 13 bodova, Milan je drugi sa tri boda manje, Salcburg je treći sa šest bodova i takmičenje nastavlja u Ligi Evropa, dok je poslednji Dinamo iz Zagreba sa četiri boda, koji završava učešće u Evropi.

Italijanski šampion je poveo u 14. minutu, nakon što je korner izveo Sandro Tonali, a najviši u skoku je bio Olivije Žiru.

Žiruu je u 27. minutu poništen gol, pošto se našao u ofsajd poziciji.

Jedan minut u drugom delu bio je dovoljan Milanu da poveća rezultat. Žiru je posle centaršuta spustio loptu do bosanskohercegovačkog igrača Radeta Krunića, koji se glavom upisuje u strelce.

Žiru je drugi gol na meču postigao u 57. minutu, a do kraja pogodak je zabeležio i Žunior Mesijas u prvom minutu nadoknade.

Čelsi je u Londonu pobedio zagrebački Dinamo sa 2:1.

Gosti su do vodjstva došli u sedmom minutu, kada je glavom gol postigao Bruno Petković. Loptu je u kazneni prostor uputio Sadeg Moharami, a ona se od glave Sesara Aspilikuete odbija do Petkovića.

Ovo je Čelsiju treći najbrže primljeni gol na “Stamford Bridžu” u Ligi šampiona. Brže su gol primili protiv Ajaksa u sezoni 2019/20 (drugi minut) i protiv APOEL-a u sezoni 2009/10. (šesti minut).

Londonski tim do izjednačenja dolazi 11. minuta kasnije, kada se u strelce upisuje Rahim Sterling, nakon što je petom asistenciju u kaznenom prostoru zabeležio Pjer-Emerik Obamejang.

U svom prvom nastupu za Čelsi pobednički gol postiže Denis Zakarija. Švajcarski fudbaler je gol postigao u 30. minutu iz kaznenog prostora, a loptu na gol-liniji nije uspeo da zaustavi Stefan Ristovski.

Izvor: BUTASPORT