MOĆNA SRBIJA: “Orlovi” ubedljivi protiv Katara (VIDEO)

Odlična Srbija u proveri protiv Katara i ubedljiva pobeda – 4:0 (2:0) koja može samo da hrabri pred naredna dva kvalifikaciona meča protiv Luksemburga i Republike Irske.Foto: FSS

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Katar sa 4:0 u prijateljskoj utakmici, pred kvalifikacione mečeve za Svetsko prvenstvo.

Srbija je povela već u drugom minutu, kada je loptu pred gol uputio Filip Djuričić, a Bualem Kuki je loptu poslao u svoju mrežu.

Drugi gol na meču postigao je Luka Jović u 18. minutu, dok je Dušan Vlahović u 60. minutu povećao rezultat.

Konačan rezultat postavio je Nikola Milenković u 85. minutu, kada je postigao gol glavom na centaršut iz kornera.

Orlovima slede dueli kvalifikacija za SP 2022. protiv Luksemburga u Beogradu (4. septembra) i Republike Irske u Dablinu (7. septembra).

Katar – Srbija 0:4 (0:2)

Strelci: 0:1 Kuki 2, 0:2 Jović 18, 0:3 Vlahović 60, 0:4 Milenković 85. Stadion: Nađerdi u Debrecinu. Sudija: Glova (Slovačka).

KATAR: Alšib, Migel, A. Hasan, Albajati, Salman, Budijaf (74. Madibo), Aleldin, Alravi, Al Hajdos (61. Afif), Kuki, Ali.

SRBIJA: Rajković (46. Svilar), Milenković, Nastasić (46. Veljković), Pavlović, Lazović (76. Radonjić), Maksimović (63. Račić), Gudelj (56. Lukić), Birmančević (56. Živković), Đuričić, Jović, Vlahović.

Izvor: BUTASPORT