Novak na svom nivou protiv Norija, Srbija ide u polufinale Dejvis kupa

Novak Đoković u dva seta savladao Kamerona Norija 6:4, 6:4, osvojio drugi poen za Srbiju u duelu sa Velikom Britanijom i obezbedio plasman u polufinale Dejvis kupa.

Prvi poen Srbiji doneo je Miomir Kecmanović, pa je duel dublova bez rezultatskog značaja. Srbija će se za plasman u finale boriti protiv Italije.

Najbolji teniser sveta nije razočarao – u dva seta je savladao Kamerona Norija i obezbedio Srbiji plasman u polufinale Dejvis kupa.

Kecmanović je protiv Drejpera načeo Britance, a Đoković ih dokusurio u rutinskom meu protiv Kamerona Norija – 6:4, 6:4.

Novak je nastavio seriju sjajnih partija i rezultata i protiv britanskog tenisera, koji nije imao ni umeća ni snage da savladala srpskog tenisera, koji je 400. sedmicu u karijeri prvoplasiran na ATP listi.

U prvom setu igralo se prilično izjednačeno u prva četiri gema, ali tada najbolji teniser sveta dodaje gas – prvo pravi brejk, usput proušta još četiri brejk prilike, ali u svojim servis gemovima je siguran za 6:4.

Novak već na startu drugog seta bravi brejk. Nastavio je da stvara, ali i propušta brejk prilike, ali je sigurnom igrom i preciznim servisima mirno priveo meč kraju – 6:4.

Đoković je tako upisao 21. uzastopnu pobedu u singlu u dresu reprezentacije Srbije.

Srbija će u polufinalu igrati protiv selekcije Italije, koja je posle preokreta savladala Holandiju sa 2:1 u pobedama.

Izvor: BUTASPORT