Odbojkaši Srbije neće braniti zlato na EP, u finale ide Italija

Odbojkaška selekcija Srbije izgubila je od Italije 3:1 (29:27, 25:22, 23:25, 25:18) u polufinalu Evropskog prvenstva.

Odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspela da odbrani titulu šampiona Evrope, pošto je večeras u Katovicama izgubila u polufinalu Evropskog prvenstva od Italije sa 1:3 u setovima (27:29, 22:25, 25:23, 18:25).

U ekipi Srbije najefikasniji su bili Marko Podraščanin sa 13 poena, Uroš Kovačević sa 11 i Aleksandar Atanasijević sa 10.

Italiju je predvodio Alesandro Mikeleto sa 21 poenom. Djulio Pinali i Djanluka Galasi postigli su po 12 poena.

Italija je bila bolja većim delom utakmice, osim u trećem setu kada je srpski tim uspeo velikom borbenošću da smanji zaostatak. Medjutim, Italija je već na početku četvrtog seta povela sa 5:0, posle toga je igrala sigurno i plasirala se u finale.

Srbija će u nedelju od 17.30 u utakmici za bronzu igrati protiv domaćina Poljske.

Italija će u finalu od 20.30 igrati protiv Slovenije.

Izvor: BUTASPORT