Partizan nakon penala srušio Lokomotivu, dobra igra, ali realizacija i dalje problem (VIDEO)

Klub iz Humske pobedio Lokomotivu sa (4:2) nakon penal lutrije.

Izabranici Sava Miloševića startovali su pobedom na turniru u Dohi u okviru Premijer kupa. Rezultat u regularnom delu bio je (1:1), ali su crno-beli nakon bolje izvođenih jedanaesteraca slavili sa (4:2).

Rusi su prvi stigli do vođstva preko Edera u 30. minutu nakon školske akcije. Četiri minuta kasnije Zoran Tošić je zatresao mrežu kluba iz Moskve sa ivice šesnaesterca, lopta je završila u sam ćošak golmana Končekova.

Treba istaći da su igrači Partizana bili bolji na ovom susretu, ali i da je Umar Sadik imao problem sa realizacijom, isto kao na početku sezone kada je tek stigao u klub iz Humske.

Na ovom meču istakao se golman Partizana Nemanja Stevanović koji je odbranio dva jedanaesterca igračima Lokomotive u penal seriji.

Inače, osim Partizana i Lokomotive na turniru učestvuju i Rostov i Spartak iz Moskve. Nagrada za prvo mesto je 100.000 dolara. Narednu utakmicu crno-beli igraju protiv Rostova 4. februara.

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho – Tošić, Suma, Asano – Sadik.

Igrali su još: N.Stevanović, Popović, Vujačić, Brežančić, Šćekić, Smiljanić, L.Pavlović, F.Stevanović, Ivanović, Marković, Lakčević, Matić, Cucin.

LOKOMOTIVA: Kočenkov, Ćorluka, Hevedes, Magkajev, Ignjatev, Barinov, Krajčovjak, An. Mirančuk, Zemaletdinov, Al. Mirančuk, Eder.

Igrali su još: Medvedev, Živogladov, Idovu, Kverkvelija, Ribuš, Muriljo, Kolomecev, Žoao, Tugarev, Kulikov, Ribčinski, Muhin.

Crno-bele su danas u Dohi bodrili legendarni Bora Milutinović i Slaviša Jokanović. Milutinović je ambasador svetskog prvenstva 2022. godine u Kataru, dok Jokanović sa klupe predvodi Al Garafe, klub iz te zemlje.

Izvor: BUTASPORT