“Petarda” Zvezde u Ivanjici (VIDEO)

Zvezda deklasirala Javor na gostovanju.Foto: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su nadigrali Javor sa 5:1 na gostovanju u utakmici 31. kola Superlige Srbije. Crveno-beli su do pobede došli posle rezultatskog preokreta koji su načinili u prvom poluvremenu.

Javor je poveo već u petom minutu golom Luke Lukovića, koji je iskosa sa desne strane poslao loptu ka golu, ona je išla pored stative, ali je pogodila u ruku golmana Zvezde Milana Borjana i ušla u mrežu.

Izjednačio je Aleksandar Katai tri minuta kasnije golom iz slobodnog udarca, a zatim je u 31. minutu postigao novi gol za preokret beogradske ekipe.

Dva gola prednosti gostima je doneo Nemanja Milunović, koji je u 65. minutu glavom poslao loptu u mrežu, a zatim je strelac bio El Fardu Ben u 72. minutu, sa oko pet metara. Konačan rezultat postavio je Filipo Falko u 82. minutu.

JAVOR – CRVENA ZVEZDA 1:5

Luković 4 – Katai 8, 31, Milunović 65, Ben 72, Falko 81

JAVOR (4-2-3-1): Velimirović – Ostojić, Pavišić, Jevtić, Jevremović – Dukure, Maričić (67. Rušević) – Šćepanović (77. Vico), Nikolić (77. Zvekanov), Ilić – Luković (77. Balabanović)

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Borjan – Gajić, Pankov, Milunović (80. Gobeljić), Rodić – Petrović – Ben (75. Falko), Ivanić (80. Vukanović), Kanga, Katai (70. Srnić) – Krstović (70. Pavkov)

Izvor: BUTASPORT