PL: Đavolima” derbi Mančestera, Totenhem pregazio Kristal Palas (VIDEO)

Junajted smanjio prednost Sitija.Foto: Gettyimages

Mančester junajted savladao je gradskog rivala Siti sa 2:0 i tako produžio borba za šampionskom titulom u Premijer ligi. Bruno sa bele tačke i Šo doneli Solskjerovoj ekipi trijumf, prednost “građana” smanjena na 11 bodova.

Ključni momenat desio se već u prvom minutu. Gabrijel Žezus oborio je Marsijala u svom kazennom prostoru, a Bruno savladao Edersona.

Gol koji je postigao Portugalacv u velikoj meri oblikovao je igru dva tima do kraja utakmice, a ekipa Olea Gunara Solskjera uspela je da ostane nesavladana u trećem uzastopnom duelu.

Početak meča pripao je gostima, ali kako je vreme odmicalo Siti je bio sve bolji. Ipak, odbrana “đavola” delovala je sigurna, predvođena Hendersonom na golu, te je uspela da otupi oštricu Pepovog tima.

Konačan rezultat na meču postavio je Luk Šo u 50. minutu, čime je prekinuta serija Sitija od 15 pobeda i 19 utakmica bez poraza u Premijer ligi.

Nemanja Matić ušao je u igru sa klupe u 88. minutu utakmice.

Po dva pogotka Harija Kejna i Gareta Bejla bili su dovoljni Totenhemu da ubedljivo savlada Kristal 4:1, u 28. kolu Premijer lige. Luka Milivojević asistent kod jedinog pogotka gostiju.

Izvor: BUTASPORT