PREOKRET BELGIJE: Asistencija i gol De Brujnea za osminu finala (VIDEO)

Fudbaleri Belgije plasirali su se u osminu finala Evropskog prvenstva, pošto su danas u Kopenhagenu pobedili Dansku sa 2:1, u utakmici drugog kola Grupe B.Foto: UEFA.com

Danska je povela pogotkom Jusufa Poulsena u drugom minutu, ali je Belgija preokrenula rezultat u drugom poluvremenu golovima Torgana Azara u 55. i Kevina de Brujnea u 70. minutu.

Belgija sada ima šest bodova, Rusija i Finska imaju po tri, dok je Danska bez bodova.

Reprezentacija Danske je u prvom poluvremenu u potpunosti nadigrala Belgiju, ali je uspela da postigne samo jedan gol i to već u drugom minutu.

Džejson Denajer je pogrešio, njegov pas je presekao Pjer-Emil Hojbjerg i proigrao Poulsena koji je pogodio za iznenadjujući početak utakmice.

Na početku drugog poluvremena u igru su ušli Kevin de Brujne i Eden Azar i potpuno se promenila slika na Parkenu.

Belgija je odmah zaigrala bolje i izjednačila u 55. minutu. Romelu Lukaku je oduzeo loptu Janiku Vestergoru, dodao je do De Brujnea koji je asistirao Torganu Azaru za izjednačenje.

Posle asistencije, De Brujne je u 70. minutu postigao i gol za vodjstvo. Torgan je dodao loptu do Edena Azara, a on do De Brujnea koji je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora doneo prednost svom timu.

Danska je do kraja meča pokušavala da stigne do boda, a najbolju priliku imao je Martin Brejtvejt kada je u 87. minutu pogodio prečku.

Takmičenje u Grupi B se završava u ponedeljak kada će snage odmeriti Finska i Belgija, odnosno Rusija i Danska.

Izvor: BUTASPORT/Beta