Mozzart kampanja

Real u finišu izvukao remi protiv Atletika (VIDEO)

Madridski derbi u okviru 26. kola La Lige, završen je nerešenim rezultatom.

Atletiko je do 88. minuta imao prednost od 1:0, ali je Real u samom finišu izbegao poraz.

Ako do sada nije bila dovoljno, La Liga se dodatno zakuvala nakon madridskog derbija.

Atletiko i Real su igrali nerešeno i tako pomogli samo Barseloni u trci za titulu španskog prvenstva.

“Jorgandžije” imaju za čim da žale, pošto su u samom finišu ispustili prednost.

Atletiko je bolje ušao u meč i tu igru krunisao golom u 15. minutu. Ljorente je odlično uposlio Suareza, koji na sjajan način, spoljnim delom stopala, šalje loptu pored Kurtoe i u mrežu Reala.

Uprkos brojnim šansama na obe strane, prednost Atletika od 1:0 stajala je dugo na semaforu.

Domaćin je imao svoje šanse da povede sa 2:0 i verovatno reši pitanje pobednika, ali im je nedostajalo mirnoće i koncentracije u završnici.

Real je sa druge strane sve više bio frustriran odbranama Jana Oblaka, koji je po ko zna koji put ove sezone bio na vrhuncu zadatka.

Ipak, čak je i slovenački golman bio nemoćan u 88. minutu, kada je Real napravio akciju za izjednačenje.

Benzema i Kazemiro su razmenili dodavanja u protivničkom šesnaestercu, mnogi su mislili da će vezista da pokuša da postigne gol, ali umesto toga je Brazilac ponovo bio heroj svoje ekipe u najbitnijim momentima, vratio loptu do Benzeme, koji postiže gol za 1:1 i postavlja konačan rezultat.

Izvor: BUTASPORT