Fudbaleri Vojvodine izgubili su prošle sedmice od Ferencvaroša 2:1 na stadionu “Karađorđe” u Novom Sadu, a ovog četvrtka će pokušati da u Budimpešti nadoknade deficit i prirede iznenađenje u okviru prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.
Foto: FK Vojvodina
Trener Vojvodine Miroslav Tanjga istakao je da je njegova ekipa u prvom susretu imala padove koncentracije koji su je koštali boljeg rezultata.
“Čeka nas meč u kome više nema popravke, deo utakmice u Novom Sadu smo ‘prespavali’, ali smo imali jedan period gde smo dokazali da možemo da pariramo ekipi Ferencvaroša”, počeo je Tanjga na konferenciji za medije.
Vojvodina će u četvrtak od 20.15 imati pred sobom težak zadatak, ali strateg “lala” veruje u svoj tim.
“Ferencvaroš je velika evropska ekipa, ali verujem da možemo “duže” da im pariramo i da ćemo se na kraju radovati. Da nismo optimisti ne bismo ni dolazili u Budimpeštu”, rekao je Tanjga.
On je istakao da je njegovom timu bilo neophodno proteklih sedam dana zbog velikog broja igrača koji je kasnije stigao na pripreme.
“Očekujemo organizovanu ekipu Ferencvaroša, kod kuće uvek idu na pobedu. Imaju dosta iskustva u ovim takmičenjima, sigurno da neće da srljaju, ali naše ciljeve znamo. Čekamo našu šansu i moramo da budemo konkretniji i agresivniji, da više verujemo u sebe, mislim da je i respekt bio preveliki zbog istorije kluba. Psihologija je važna, ne samo u fudbalu, nego i u životu i radili smo na tome”, poručio je Tanjga.
Prvotimac Vojvodine Kornel Suč rekao je da će se ekipa boriti do kraja.
“Moramo da budemo koncentrisaniji u prvih i poslednjih 15 minuta i verujem da ćemo sve što smo radili preneti na teren”, rekao je Suč.
Pobednik ovog duela u drugom kolu igraće protiv Tventea, dok se poraženi “seli” u kvalifikacije za Ligu konferencije i igraće protiv drugog holandskog kluba, Ajaksa.
Izvor: BUTASPORT