TREĆA POBEDA CRVENO-BELIH: Zvezda posle produžetka slavila u Berlinu (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Berlinu ekipu Albe posle produžetka sa 88:84 (20:19, 17:21, 18:17, 20:18, 13:9) u utakmici devetog kola Evrolige.Foto: KK Crvena zvezda

Zvezdu je do pobede vodio Luka Vildosa sa 21 poenom, 17 je dodao Nemanja Nedović, dok je Luka Mitrović postigao 15 poena. U timu Albe najbolji je bio Džejlen Smit sa 23 poena, dok je Ben Lamers dodao 12.

U neizvesnom meču u Berlinu, oba tima su imala šansu da pitanje pobednika reše posle 40 minuta igre, ali ni Alba ni Zvezda nisu iskoristile poslednji napad pa je meč otišao u produžetak (75:75).

Crveno-beli su se bolje snašli u dodatnih pet minuta, a tačku na ovaj meč je praktično stavio Nedović sa četiri vezana poena kojim je doneo svom timu vodjstvo 85:81 na 52 sekunde pre kraja.

Posle devet odigranih utakmica, oba tima imaju po tri pobede i šest poraza.

Zvezda će u narednom kolu Evrolige dočekati Makabi iz Tel Aviva, dok će Alba gostovati Olimpijakosu.

ALBA BERLIN – CRVENA ZVEZDA 84:88 (10:20, 21:17, 17:18, 18:20, 9:13)

Alba Berlin: Lo 2, Pročida 3, Smit 23, Delov 6, Vecel 2, Šnajder, Kumađ 5, Timan 4, Sikma 10, Lamers 12, Blat 7, Zusman 10.

Crvena zvezda: Holand 5, Vildoza 21, Mitrović 15, Lazić, Martin 2, Dobrić 6, Ivanović 6, Nedović 17, Marković, Kuzmić 2, Petrušev 7, Bentil 7.

Izvor: BUTASPORT