ZVEZDA SE NAMUČILA NA BANJICI: Krstović odveo crveno-bele u četvrtfinale Kupa (VIDEO)

Zvezda posle preokreta nadigrala Rad za četvrtfinale.Foto: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde nadigrali su Rad sa 2:1 na stadionu “Kralj Petar Prvi” u osmini finala Kupa Srbije u poslednjoj utakmici u ovoj godini. Crveno-beli su na gostovanju uspeli da u drugom poluvremenu osiguraju pobedu koja ih vodi u četvrtfinale.

Igrači Rada su samouvereno ušli u meč i već u četvrtom minutu utakmice golom Pavla Radunovića zatresli mrežu Zvezde za vođstvo od 1:0 što je bio prvi primljen gol crveno-belih posle više od 730 minuta igre u raznim duelima.

No to ipak nije obeshrabrilo crveno-bele koji su posle par neuspelih napada uspeli da dođu do izjednačenja golom Srđana Spiridonovića već u 19 minutu i povrate poljuljano samopouzdanje.

U nastavku se odvijao ravnopravan duel pa se na pauzu otišlo sa nerešenim rezultatom.

I u drugom poluvremenu se odvijao ravnopravan duel sve do 60. minuta kada je Nikola Krstović golom doneo vođstvo crveno-belima od 2:1.

Fudbaleri Zvezde su potom do kraja meča uspeli da sačuvaju prednost kojom su izborili plasman u četvrtfinale Kupa Srbije.

Crveno-beli su se u četvrtfinalu pridružila Partizanu, Vojvodini, TSC-u, Spartaku, Voždovcu, Radniku i IMT-u.

Rad – Crvena zvezda 1:2 (1:1)

Strelci: 1:0 – Radunović u 4, 1:1 – Spiridonović u 17, 1:2 – Krstović u 59. minutu.

Beograd – Stadion: „Kralj Petar Prvi“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Jovan Šegrt.

RAD: Marković, Gazivoda (od 69. Trifunović), Jovanović, Ciger, Miličković (od 57. Đorić), Busnić, Riznić (od 69. Damjanović), Stojsavljević, Ilić (od 80. Tanović), Tučević (od 80. Radivojević), Radunović.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gobeljić, Degenek (od 46. Pankov), Eraković, Radulović, Sanogo, Nikolić (od 64. Ivanić), Spiridonović (od 82. Vukanović), Simić (od 64. Gajić), Boaći, Pavkov (od 46. Krstović).

Izvor: BUTASPORT